Gerçek İstiridyeden Çıkan İnci Kolye Okyanusun Kalbi

Konserve kutusunda, özel bir sıvı da korunan istiridye içindeki, Tatlı su incisi Ve inciyi yerleştirebileceğiniz, kolye ucunuz mevcuttur Gerçek İstiridye İçerisinde, El Değmemiş Gerçek İnci Sevgilinize Bundan Daha Özel Ne Alabilirsiniz? Düşünün ki özel suyu ile dolu bir kutunun içinde yaşayan, sizin için hazırladığı sürpriz inciyi içinde saklayan gerçek bir istiridye var
49,90 TL
Stokta yok
Bu ürüne ait taksit seçenekleri
2 x 24,95 TL
3 x 16,63 TL
4 x 12,48 TL
5 x 9,98 TL
6 x 8,32 TL
2 x 24,95 TL
3 x 16,63 TL
4 x 12,48 TL
5 x 9,98 TL
6 x 8,32 TL
2 x 24,95 TL
3 x 16,63 TL
4 x 12,48 TL
5 x 9,98 TL
6 x 8,32 TL
Taksit sayınızı Adım 4'teki Ödeme sayfasından kendiniz dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.
Güvenli Alışveriş
9 aya varan taksit seçenekleri ile
75 TL ve üzerinde kargo ücretsiz
Kapıda Ödeme Seçeneği

Ürün Detayları

Konserve kutusunda, özel bir sıvı da korunan istiridye içindeki, Tatlı su incisi.. Ve inciyi yerleştirebileceğiniz, kolye ucunuz mevcuttur.

Gerçek İstiridye İçerisinde, El Değmemiş Gerçek İnci Sevgilinize Bundan Daha Özel Ne Alabilirsiniz?

Düşünün ki özel suyu ile dolu bir kutunun içinde yaşayan, sizin için hazırladığı sürpriz inciyi içinde saklayan gerçek bir istiridye var...

Kutu İçeriği ;

  • 2,4gr Rodyum kaplama Metal Kolye ucu
  • 2,2gr Rodyum kaplama Metal Zincir
  • Konserve içerisinde İstiridye İnci Markalı Tatlı Su İncisi
  • İstiridye İnci Markalı Kırmızı Kadife Kutu

 

İnciler en güzel şekilde paketlenmekte ve aynı gün özel yapım sert kargo koruma kutusu ile birlikte kargo şirketine sigortalı bir şekilde teslim edilmektedir.

 

Full set halinde gerçek istiridye içinde gerçek İstiridye İnci Markalı Tatlı Su İncisi , özel kutusu, Rodyum Kaplama kolye ucu ve kolyesi ile hem sizler hem de sevdikleriniz için şık takı setidir.

 

Bir inci içinde Sihrin gücünü gizler” Ve o istiridyeyi kim açarsa, tüm güzel rüyaları gerçeğe döner. 
Bir dilek tutun ve açın... Sonucu görünce şaşıracaksınız....

 

AKLINIZI KURCALAYANLAR...

 

·Piyasadaki tatlı su incileri elips, mat, küçük ve üzerinde şeritler vardır.

·İstiridye İnci bandrollü tatlı su incileri ise diğer tatlı su incilerine göre biraz daha büyük ve nispeten şekli daha düzgündür.

 

•    Beyaz  - Sağlığı
•    Krem   - Mutluluğu
•    Şeftali  - Sevgiyi
•    Mor       - Serveti
•    Siyah    - Bilgeliği .. Temsil ediyor.

Tüm güzel rüyalarınızın gerçekleşmesi dileğiyle.

 

 

İnci Hakkında Genel Kültür

Kültür incisi nedir ?

İnci kültürleme işlemi doğal işlemi taklit eder.Tüp bebeğe benzetebiliriz.
Kültür İncileri, canlı istiridyelere yerleştirilen nudluos (istiridye canlısından elde edilen madde) istiridye canlısına teknisyen tarafından mekanik yolla istiridyenin içindeki salgı kanalına tek tek enjekte edilip doğal yaşamına bırakılır. İstiridye zamanla bu maddeye tepki göstererek yabancı cisimden kendini korumak  için sedef (kalsiyum karbonat CaCO3) salgılayıp çevrelemeye başlar böylece Bu nadir olay incinin doğmasına yol açar.
Meydana gelen kültür incisi, kendi vahşi ortamındaki kadar doğaldır.
Not: inci yetiştiriciliği öylesine gelişmiş teknikler ile ilerlemiştir ki, doğal olarak bulunanlardan dahi değerli inci çıkabilmektedir..

Bazı kültür incilerinin fiyat farkı nedendir ?

Kültür inciler, doğa tarafından oluşturulan organik değerli taşlar olduğundan, iki inci asla birbirinin aynısı olmaz. İnci mücevherat kalitesinin ve fiyatının belirlenmesinde çeşitli faktörler etkili olur. Parlaklık, yüzey dokusu, şekil, renk, boy, eşleştirme, nadirlik, ışığı yansıtma ve kırmasıyla kültür incilerinin maliyetlerini belirleyen başlıca özelliklerdir. Bu özelliklerinde layıkıyla yerine getirilebilmesi için istiridyenin cinsine, suyun içerdiği tuzun niteliğine, suyun derinlik ve ısı derecesiyle alakalıdır. Süreç genellikle (tatlı su incilerinde 3-6 ay)       (Deniz suyu incilerinde 2-5 yıl) arasında değişmektedir. İstiridyelerin 1 yıla kadar sürebilecek olgun bir yaşa gelmesi ve sonra bir uyarıcının yerleştirilmesi gerekir. Uyarıcı yerleşir yerleşmez, incinin ideal büyüklüğe ulaşması için 2 yıl daha sürer. Uyarıcı genellikle reddedilebilecek, inci müthiş bir şekilde şekil bozukluğuna sahip olacak veya istiridye hastalıktan veya sayısız komplikasyondan dolayı ölebilecektir. Üç ila beş yıllık bir dönemin sonuna kadar, yalnızca istiridyelerin %50 ‘si canlı kalmaktadır. Üretilen incilerden ise yalnızca %5 kadarı  mücevher üreticileri için yeterli kalitede olmakta ve bu %5 lik en kaliteli incilerinde % 0.5 gibi çok az bir kısmı en mükemmel kalitededir ve istiridye incinin kullandığı inciler % 0.5 lik incilerdir.

Tatlı su incisi ile deniz suyu incisinin arasındaki fark nedir ?

Tatlı su incileri adından da anlaşılacağı gibi tatlı su havuzlarında, derelerde yetiştirilmektedir en kolay istiridye yetiştirme yöntemidir çabuk sonuca ulaşmak için istiridye küçükken aşılama yapılır incilerin yetişme süreleri 3-6 aydır  fiyatlarıda bu bağlamda ucuzdur tatlı su incilerinin yüzeylerinde şeritler bulunur, mat ve elips(yumurta) şeklindedir.
Deniz suyu incileri doğal ortamda yani denizlerde yetişmektedir  6 ay aşılama yapılmadan denizde bekletilir 6. Aydan sonra aşılama yapılır ve en az 2-5 yılda yetişmektedir böylece süreç oldukça gerçekçi ve zordur   denizde yetiştiğinden doğal yaşama ayak uydurması gerekmektedir ve hastalanma riskide bu denli fazladır. Gerekirse 1 adet istiridye inciyi kurtarmak için 50 dolardan fazla harcama yapılabilir deniz  suyu incilerinin sadece bir kısmının yüzeyleri parlak, yuvarlak simetrik ve pürüzsüzdür.
Kültür incileri ile taklit inciler aynı şey midir ? Hayır. Kültür İncileri, istiridye içerisinde doğal ortamlarında zamanla oluşmaktadır. Taklit veya sahte inciler ise çeşitli maddelerden  insan eliyle yapılır.

Akoya incisi nasıl kültürlenir ?

Doğal yaşamda dünyanın en değerli incileri akoya istiridyelerinden çıkmaktadır  kültür akoyalarında ise Örnek 1.000 adet yavru İstiridye denize bırakılır ve 6 ay süre ile olgun yaşa gelmesi beklenilir 6 ayın sonunda istiridyeler çıkartılıp aşılaması yapılır ve tekrar denize bırakılır 1 yıl sonra tekrar toplanır ve istiridyeler röntgen cihazları yardımı ile içleri kontrol edilir ortalama %50 ’si ölmüştür.  Kalan %50’lik bölümü tekrar röntgen cihazlarından geçirilerek kalitesine göre sınıflama yapılır bu sınıflama sırasında sadece %5 lik kısımı yuvarlaktır bu %5’lik kısımı sınıflama için tekrar röntgen cihazı yardımı ile incelenir ve sadece %0.5 ’i yuvarlak ve pürüzsüzdür.
Sonucunda 1.000 Adet toplanan istiridyelerden sadece 5 adeti istiridyeincinin kabul edeceği kalite değerindedir.

İstiridye neden konserve içerisinde ?  İstiridye canlı mı ?

İstiridye doğal deniz suyu ve katkı maddeleri ile canlılığını korumaktadır. İnci değerli olduğu için saklanabileceği tek ortam doğal ortamıdır bu yüzden istiridye canlısının içerisinde saklanılmaktadır. İncinin suya ihtiyacı vardır su ihtiyacı karşılandığı sürece güzelliği dahada artmaktadır inciyi raf, mücevher kutusunda fazla bekletmemek gerekir. Açıldığında İhtiyacı olan suyu  insanın vücudundan aldığı nemle karşılayabilmektedir en az 6 ayda 1 gün takılması uygundur...
İncinin bakımını nasıl yaparım ?İncilerin bakımı çokda zor bir iş değildir. Sadece bu değerli taşların organik olduğunu ve  canlı hücrelerden oluştuğunu unutmamak gerekir. Asla klorize edilmiş suya maruz bırakılmamalıdır. İnciler, organik olan sahipleri gibi kirlilikten ve sakatlanmalardan zarar görürler. Yüksek sıcaklığa 100 oC ’ye kadar olan sıcaklıklara kısa bir süre için dayanabilir ama daha yüksek sıcaklıklara asla dayanamazlar bu yüzden mutfak, radyotör yanında güneşli camın önünde kesinlikle uzak tutulması gerekir. Saç spreyi, parfüm, oje veya alkol bazlı ürünlerdeki kimyasal maddeler, yemek asitleri ile temas ettirmemeye özen gösteriniz eğer temas edersede nemli bir bez yardımı ile silebilirsiniz. İncilerin çok uzun süre kasalarda veya kapalı yerlerde saklanması, kuruyup matlaşmalarına neden olur. Bu yüzden sık sık takmak, incilerin hava ve kişiden alacağı nem ile kendilerini yenilemelerine, beslenmelerine yardımcı olacaktır.


İncinin faydaları nelerdir ?

Tarih boyunca taşlar, çeşitli kültürlerde sağlıkla ilişkilendirilmiş ve çeşitli taşların değişik sağlık sorunlarına iyi geldiğine inanılmıştır. Özellikle Uzakdoğu'da yarı değerli taşlar birer derin düşünme aracı olarak kullanılmış. Taşların negatif enerjiyi emdiğine ve bunu pozitif enerjiye çevirdiğine inanılmış.
Divan şiirinde incinin oluşumu nisan yağmurlarının yağmasına bağlanmıştır. Rivayete göre, istiridye kabuklarını açınca, yağmur taneleri içeri alınır ve incinin ortaya çıkmasına sebep olur. Birçok ülkede inciler, zenginliğin ve gücün simgesi olarak kullanılır. İncilerin sihirli kuvvetleri, asırlardır insanlarda saplantı haline gelmiştir. Bundan dolayı uğur getirmesi, kötülüklerden koruması ve hastalıkları tedavi etmesi için de kullanılır. İnci saflığın, alçakgönüllülüğün, başarının sembolü olarak tanına gelmiştir. İnci size güç, huzur ve çalışma azmi verir. Duygusal dengeyi sağlamaktadır.
Sadelik asilliği ve alçak gönüllülüğü simgeler. İnci sahibine asil bir görüntü verir bu görüntü de kişiye kendine güven duygusu kazandırır.  Böyle gözükmekle beraber, aslında çok kıymetli olmayı anlatır. Bu yüzden bilgeliğin ve alimliğin simgesi olarak da görülmüştür. Eski zamanlarda anne sütünü arttırdığı düşünülrmüş.

Gerçek İstiridyeden Çıkan İnci Kolye Okyanusun Kalbi

Gerçek İstiridyeden Çıkan İnci Kolye Okyanusun Kalbi

Yorumlar
Yorumlarınız