Gerçek İstiridyeden Çıkan Akoya İnci Kolye Seti

Konserve içerisinde deniz suyunda özel olarak korunmuş dünyanın en değerli akoya incisi gerçek istiridyede!! 925 ayar gümüş ve altın takılar  ile bütünleşerek bayanları büyülüyor İncinizi İstiridyeden siz çıkartın   İstiridyeden çıkacak incinin rengini daha önceden hiçkimse bilemez
150,00 TL
Stokta yok
Güvenli Alışveriş
9 aya varan taksit seçenekleri ile
75 TL ve üzerinde kargo ücretsiz
Kapıda Ödeme Seçeneği

Ürün Detayları

Konserve içerisinde deniz suyunda özel olarak korunmuş dünyanın en değerli akoya incisi gerçek istiridyede!! 925 ayar gümüş ve altın takılar  ile bütünleşerek bayanları büyülüyor.
İncinizi İstiridyeden siz çıkartın.  İstiridyeden çıkacak incinin rengini daha önceden hiçkimse bilemez..
Eski bir inanışa göre yaşını almış yerliler der ki;
''Bir inci içinde sihrin gücünü gizler ve her kim ki açarsa o istiridyeyi, tüm güzel rüyaları gerçeğe döner''
Önce bir dilek tutun ve içinden çıkan incinin rengine dikkat edin.... Sonucu göründe çok şaşıracaksınız.....
• Beyaz renk ; Sağlığı
• Krem renk  ; Mutluluğu
• Şeftali renk ; Sevgiyi
• Mor renk     ; Serveti
• Siyah renk   ; Bilgeliği .. Temsil ediyor
Çıkan inciniz yanında gelen kafes şeklindeki swarovski taşlar ile süslenmiş şık kolye ucununa  yerleştirilmeye hazır..

Böylesine değerli hissettirecek bir hediyeyi Anneler Günü, yıldönümü, özel gün, yılbaşı, doğumgünlerinde yada eşinizi kendinize tekrar aşık edebilirsiniz..  Tabi bayanlar sizden önce davaranıp böylesine bir takıya dayanamayıp kendilerine almaz ise

Mücevherlerin kalitesi ne düzeydedir ?
• Altın, gümüş, inci takılarının tamamı 2 yıl süre ile adınıza özel uluslararası garanti sertifikalı. 
• Altın takılarda kullanılan rodaj sistemi ve altın işçiliği değerinde gümüş kalitesi. Gümüşler saf 925 ayardır..
• Altın takılar ise TSE belgeli 14 ayar. Takı sektöründe altın ayarını küçültmek için normalde değersiz madenler kullanılır fakat Kalitenin üst seviyede olması için  alaşımda(ayar küçültmede) gümüş kullanılmıştır buda ömrünü ve değerini arttırmaktadır. 
• Değerli Akoya inci familyasının en nadideleri röntgen cihazı yardımı ile seçilmiş incilerin yuvarlaklıktaki simetrisi, pürüzsüzlüğü, parlaklığı göz kamaştıran kalite ve güzelliktedir.
• İstiridye şeklinde patentli kadife mücevher kutusunda diğer mücevherlerinizide saklayabilirsiniz.

Kargo içeriği;
• Konserve içersinde  istiridyesi ve içinde akoya incisi
• 2.5 gr Swarovski taşlı, 925 ayar saf gümüş kolye ucu
• 2.1 gr 925 ayar saf gümüş kolye zinciri
• Adınıza düzenlenmiş uluslararası Garanti belgesi
• Asil siyah kutu ve kurdelesi
• İstiridye şeklinde kadife mücevher kutusu
• Tanıtım kataloğu
• Şeffaf eldiven
• Dış kataloğu

İnci Hakkında Genel kültür
Kültür incisi nedir ? İnci kültürleme işlemi doğal işlemi taklit eder.  Tüp bebeğe benzetebiliriz.
Kültür İncileri, canlı istiridyelere yerleştirilen nudluos (istiridye canlısından elde edilen madde) istiridye canlısına teknisyen tarafından mekanik yolla istiridyenin içindeki salgı kanalına tek tek enjekte edilip doğal yaşamına bırakılır. İstiridye zamanla bu maddeye tepki göstererek yabancı cisimden kendini korumak  için sedef (kalsiyum karbonat CaCO3 )  salgılayıp çevrelemeye başlar böylece Bu nadir olay incinin doğmasına yol açar.
Meydana gelen kültür incisi, kendi vahşi ortamındaki kadar doğaldır.
Not: inci yetiştiriciliği öylesine gelişmiş teknikler ile ilerlemiştir ki, doğal olarak bulunanlardan dahi değerli inci çıkabilmektedir..

Bazı kültür incilerinin fiyat farkı nedendir ?

Kültür inciler, doğa tarafından oluşturulan organik değerli taşlar olduğundan, iki inci asla birbirinin aynısı olmaz. İnci mücevherat kalitesinin ve fiyatının belirlenmesinde çeşitli faktörler etkili olur. Parlaklık, yüzey dokusu, şekil, renk, boy, eşleştirme, nadirlik, ışığı yansıtma ve kırmasıyla kültür incilerinin maliyetlerini belirleyen başlıca özelliklerdir. Bu özelliklerinde layıkıyla yerine getirilebilmesi için istiridyenin cinsine, suyun içerdiği tuzun niteliğine, suyun derinlik ve ısı derecesiyle alakalıdır. Süreç genellikle (tatlı su incilerinde 3-6 ay)       (Deniz suyu incilerinde 2-5 yıl) arasında değişmektedir. İstiridyelerin 1 yıla kadar sürebilecek olgun bir yaşa gelmesi ve sonra bir uyarıcının yerleştirilmesi gerekir. Uyarıcı yerleşir yerleşmez, incinin ideal büyüklüğe ulaşması için 2 yıl daha sürer. Uyarıcı genellikle reddedilebilecek, inci müthiş bir şekilde şekil bozukluğuna sahip olacak veya istiridye hastalıktan veya sayısız komplikasyondan dolayı ölebilecektir. Üç ila beş yıllık bir dönemin sonuna kadar, yalnızca istiridyelerin %50 ‘si canlı kalmaktadır. Üretilen incilerden ise yalnızca %5 kadarı  mücevher üreticileri için yeterli kalitede olmakta ve bu %5 lik en kaliteli incilerinde % 0.5 gibi çok az bir kısmı en mükemmel kalitededir ve istiridye incinin kullandığı inciler % 0.5 lik incilerdir.
Tatlı su icisi ile deniz suyu incisinin arasındaki fark nedir ? Tatlı su incileri   adından ’da anlaşılacağı gibi tatlı su havuzlarında, derelerde yetiştirilmektedir en kolay istiridye yetiştirme yöntemidir çabuk sonuca ulaşmak için istiridye küçükken aşılama yapılır incilerin yetişme süreleri 3-6 aydır  fiyatlarıda bu bağlamda ucuzdur tatlı su incilerinin yüzeylerinde şeritler bulunur, mat ve elips(yumurta) şeklindedir.
Deniz suyu incileri doğal ortamda yani denizlerde yetişmektedir  6 ay aşılama yapılmadan denizde bekletilir 6. Aydan sonra aşılama yapılır ve en az 2-5 yılda yetişmektedir böylece süreç oldukça gerçekçi ve zordur   denizde yetiştiğinden doğal yaşama ayak uydurması gerekmektedir ve hastalanma riskide bu denli fazladır. Gerekirse 1 adet istiridye inciyi kurtarmak için 50 dolardan fazla harcama yapılabilir deniz  suyu incilerinin sadece bir kısmının yüzeyleri parlak, yuvarlak simetrik ve pürüzsüzdür.
Kültür incileri ile taklit inciler aynı şey midir ? Hayır. Kültür İncileri, istiridye içerisinde doğal ortamlarında zamanla oluşmaktadır. Taklit veya sahte inciler ise çeşitli maddelerden  insan eliyle yapılır
Akoya incisi nasıl kültürlenir ? Doğal yaşamda dünyanın en değerli incileri akoya istiridyelerinden çıkmaktadır  kültür akoyalarında ise Örnek 1.000 adet yavru İstiridye denize bırakılır ve 6 ay süre ile olgun yaşa gelmesi beklenilir 6 ayın sonunda istiridyeler çıkartılıp aşılaması yapılır ve tekrar denize bırakılır 1 yıl sonra tekrar toplanır ve istiridyeler röntgen cihazları yardımı ile içleri kontrol edilir ortalama %50 ’si ölmüştür.  Kalan %50’lik bölümü tekrar röntgen cihazlarından geçirilerek kalitesine göre sınıflama yapılır bu sınıflama sırasında sadece %5 lik kısımı yuvarlaktır bu %5’lik kısımı sınıflama için tekrar röntgen cihazı yardımı ile incelenir ve sadece %0.5 ’i yuvarlak ve pürüzsüzdür.
Sonucunda 1.000 Adet toplanan istiridyelerden sadece 5 adeti istiridyeincinin kabul edeceği kalite değerindedir.

İstiridye neden konserve içerisinde ?  İstiridye canlı mı ?

İstiridye doğal deniz suyu ve katkı maddeleri ile canlılığını korumaktadır. İnci değerli olduğu için saklanabileceği tek ortam doğal ortamıdır bu yüzden istiridye canlısının içerisinde saklanılmaktadır. İncinin suya ihtiyacı vardır su ihtiyacı karşılandığı sürece güzelliği dahada artmaktadır inciyi raf, mücevher kutusunda fazla bekletmemek gerekir. Açıldığında İhtiyacı olan suyu  insanın vücudundan aldığı nemle karşılayabilmektedir en az 6 ayda 1 gün takılması uygundur...
İncinin bakımını nasıl yaparım ?İncilerin bakımı çokda zor bir iş değildir. Sadece bu değerli taşların organik olduğunu ve  canlı hücrelerden oluştuğunu unutmamak gerekir. Asla klorize edilmiş suya maruz bırakılmamalıdır. İnciler, organik olan sahipleri gibi kirlilikten ve sakatlanmalardan zarar görürler. Yüksek sıcaklığa 100 oC ’ye kadar olan sıcaklıklara kısa bir süre için dayanabilir ama daha yüksek sıcaklıklara asla dayanamazlar bu yüzden mutfak, radyotör yanında güneşli camın önünde kesinlikle uzak tutulması gerekir. Saç spreyi, parfüm, oje veya alkol bazlı ürünlerdeki kimyasal maddeler, yemek asitleri ile temas ettirmemeye özen gösteriniz eğer temas edersede nemli bir bez yardımı ile silebilirsiniz. İncilerin çok uzun süre kasalarda veya kapalı yerlerde saklanması, kuruyup matlaşmalarına neden olur. Bu yüzden sık sık takmak, incilerin hava ve kişiden alacağı nem ile kendilerini yenilemelerine, beslenmelerine yardımcı olacaktır.


İncinin faydaları nelerdir ?

Tarih boyunca taşlar, çeşitli kültürlerde sağlıkla ilişkilendirilmiş ve çeşitli taşların değişik sağlık sorunlarına iyi geldiğine inanılmıştır. Özellikle Uzakdoğu'da yarı değerli taşlar birer derin düşünme aracı olarak kullanılmış. Taşların negatif enerjiyi emdiğine ve bunu pozitif enerjiye çevirdiğine inanılmış.
Divan şiirinde incinin oluşumu nisan yağmurlarının yağmasına bağlanmıştır. Rivayete göre, istiridye kabuklarını açınca, yağmur taneleri içeri alınır ve incinin ortaya çıkmasına sebep olur. Birçok ülkede inciler, zenginliğin ve gücün simgesi olarak kullanılır. İncilerin sihirli kuvvetleri, asırlardır insanlarda saplantı haline gelmiştir. Bundan dolayı uğur getirmesi, kötülüklerden koruması ve hastalıkları tedavi etmesi için de kullanılır. İnci saflığın, alçakgönüllülüğün, başarının sembolü olarak tanına gelmiştir. İnci size güç, huzur ve çalışma azmi verir. Duygusal dengeyi sağlamaktadır.
Sadelik asilliği ve alçak gönüllülüğü simgeler. İnci sahibine asil bir görüntü verir bu görüntü de kişiye kendine güven duygusu kazandırır.  Böyle gözükmekle beraber, aslında çok kıymetli olmayı anlatır. Bu yüzden bilgeliğin ve alimliğin simgesi olarak da görülmüştür. Eski zamanlarda anne sütünü arttırdığı düşünülrmüş.

Gerçek İstiridyeden Çıkan Akoya İnci Kolye Seti

Gerçek İstiridyeden Çıkan Akoya İnci Kolye Seti

Gerçek İstiridyeden Çıkan Akoya İnci Kolye Seti

Gerçek İstiridyeden Çıkan Akoya İnci Kolye Seti

Gerçek İstiridyeden Çıkan Akoya İnci Kolye Seti

Gerçek İstiridyeden Çıkan Akoya İnci Kolye Seti

Gerçek İstiridyeden Çıkan Akoya İnci Kolye Seti

Yorumlar
Yorumlarınız