Antik Telefon - Gümüş Varaklı Aslanlı Swarovski Taşlı CT-420S

Ürün Renk :Gümüş Varak Eskitme

Garanti: 3 Yıl

Makina Aksamı: Sıemens

Tuş Takımı: Çevirmeli / Kolay Kullanımlı

Zil Sesi : Çıngırak

Ürün Ölçüleri : 27 X 26 X 30 h /cm

Ağırlık : 3490 gr

Yaprak Varak çalışması olup swarovski taşlarla süslenmiştir.

Özel bir ürünümüz olan 4 köşesinde kükreyen aslan kafası motifi bulunmaktadır.

Bu ürünümüz sınırlı sayıda üretilmiştir.


 

Antika, maddi değeri olan eski eşya demektir. Bir eşyanın ya da sanat yapıtının "antika" sayılabilmesi için yaşlı olmasının yanında az bulunur özellikte olması gerekir. Ne var ki her eski eşya da antika sayılmaz.

Antikalar ünlü bir kişiye ya da belli bir tarihsel döneme ait olabilir. Yalnızca iyi korunmuş eşyalar da zamanla antika değeri kazabilir. Bunlar resim ya da heykel gibi sanat yapıtları, mobilya ya da kap kacak gibi ev eşyaları olabilir. Bazı insanlar yalnızca güzel buldukları, bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için koleksiyonlar oluştururlar. Aradan uzun zamanın geçmesiyle bu koleksiyonun parçaları birer antika özelliği kazanır. Antikalar ender bulundukları için değerlidir.

Antikalar yapıldıkları yer ve zamana göre adlandırılabilir. Bir İngiliz antikası, Kral George ya da Kraliçe Victoria dönemlerinde yapıldığı için onların adıyla anılabilir. Bir Fransız antikası XV. Louis ya da Napolyon dönemiyle ilişkilendirilebilir. 12. yüzyıl Anadolu Selçuklu rahlesi yapıldığı dönem, 16. yüzyıl İznik çinisi yapıldığı yerden dolayı özel değer taşır. Bir eşyanın antika sayılabilmesi için yapıldığı yerin ve zamanın kanıtlanması gerekir. Pek çok eşyada hangi fabrikada yapıldığını ya da hangi ustanın elinden çıktığını belirten bir işaret bulunur ve bu durumda eşyanın antikalığı kuşku götürmez. Üzerinde işaret bulunmayan antikaların nerede ve ne zaman yapıldığını ise, uzmanlar malzemesine, modeline, renklere ve yapımındaki ustalığa bakarak anlayabilirler.

Koleksiyoncuların en çok ilgi gösterdikleri bazı antikalar şunlardır: Cam eşya; saatler; metal eşya; mobilya; seramik ve porselen eşya; halı ve kilim.Eski gümüş , mobilyalarınız , halı , kilim , işlemeli bez , kadife bezleriniz , yatak örtüleri , bakır eşyalarınız , avizeler , tablolar , resimler , kartpostallar, pul , eski paralarınız , radyo , telefon , daktilo , eski mekanik eşyalarınız , el yazması kitaplar , eski çizgi romanlar , taşplak , eski plak ve pikaplarınız , askeri kıyafetler , kılıç , kama , eski madalya ve nişanlarınız.

Yorumlar
Yorumlarınız